Uroczystość 65-lecia OSP w Lusinie i nadanie sztandaru

W sobotę 5 maja 2012 roku z placu przy remizie OSP Lusinia w asyście orkiestry strażackiej z Lubawki poczty sztandarowe, zaproszeni goście i strażacy przemaszerowali do kościoła gdzie o godz. 13:00 odbyła się uroczysta msza święta w intencji strażaków oraz poświęcenie nowego sztandaru. Mszę koncelebrowali: ks. Marek Babuśka - kapelan strażaków Diecezji Świdnickiej oraz ks. Czesław Studenny - proboszcz parafii Piekary.

Po mszy świętej dowódca uroczystości dh. Daniel Głąb poprowadził pododdział na plac przy remizie OSP gdzie w obecności zaproszonych gości, strażaków z zaprzyjaźnionych jednostek i mieszkańców wsi Lusina nadany został Ochotniczej Straży Pożarnej w Lusinie sztandar.

Pamiątkowe gwoździe zostały wbite do pamiątkowej tablicy przez sponsorów, zaproszonych gości, strażaków i społeczeństwo.

Akt fundacji sztandaru odczytał przedstawiciel firmy VEOLIA Environnemnet p. Piotr Sojski a akt nadania sztandaru członek Zarządu Głównego ZOSP RP w Warszawie dh Andrzej Łabentowicz. Sztandar z rąk dh Andrzeja Łabentowicza odebrał Prezes OSP Lusina dh Piotr Szajda który następnie przekazał sztandar pocztowi w składzie dh Rafał Nowosielski, dh Janusz Koruba i dh Andrzej Szajda. Z okazji jubileuszu społeczność OSP Lusina została odznaczona Srebrnym Medalem "Za zasługi dla pożarnictwa" a druhowie Stanisław Koruba i Bogdan Wilczak otrzymali Medale Honorowe im. Bolesława Chomicza.

Medalami "Za zasługi dla pożarnictwa" odznaczeni zostali: srebrnym medalem dh Piotr Szajda a brązowym medalem dh Janusz Koruba. Najmłodsi strażacy - drużyna "Florków" w składzie: Paulina Szajda, Aleksandra Szczur, Zuzanna Głąb, Joanna Szczepanowska, Nikola Żoch i Piotr Wilczak odznaczeni zostali brązową odznaką MDP.
   W dowód uznania i chcą podziękować ludziom i instytucjom którzy pomagają lokalnym strażakom OSP w Lusinie ustanowiła pamiątkowy medal który został wręczony przybyłym gościom.

Również w tym uroczystym dniu działalność OSP Lusina została doceniona licznymi listami gratulacyjnymi w tym jednostka otrzymała z rąk prezesa ZOP ZOSP RP dh Czesława Dudzińskiego i z-cy prezesa dh Leszka Gawlińskiego statuetkę św. Floriana, od zaprzyjaźnionej jednostki OSP z Lutyni otrzymaliśmy dwie ozdobne halabardy a od dyrektora OR KRUS we Wrocławiu torbę medyczną.

Pamięć o druhach którzy odeszli na wieczną służbę została upamiętniona minutą ciszy.

Sczególne podziękowanie należy się firmie EWG, firmie VEOLIA Environnemnet, Bankowi Spółdzielczemu w Środzie Śląskiej i Leszkowi Gawlińskiemu za pomoc w organizacji uroczystości.

>>> Galeria zdjęć

admin, 05-05-2012, odsłon: 10440