Nowa strona 1 zig-zag.prv.pl
Menu strony
Aktualności
Władze OSP
Członkowie OSP
Dokumentacja
Historia jednostki
Kronika
Galeria zdjęć
Filmy
Biblioteczka
Deklaracje
Poradnik
Hymn Związku OSP
Kontakt
Wyszukiwarka
Linki
Sprzęt
Księga Gości
Forum OSP
Forum strażackie
Pomagają nam

 

 

Forum - Strażak.pl

STOP pijanym kierowcom

Wypalanie traw zabija
Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Baner

Baner OSP Lusina 150px x 57px

  

Baner OSP Lusina 100px x 65px

Polityka Prywatności

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Komunikat Zespołu ds. monitorowania oraz wspomagania z dnia 10.04.2020

Komunikat Zespołu ds. monitorowania oraz wspomagania z dnia 10.04.2020

Komunikat Zespołu ds. monitorowania oraz wspomagania OSP w działaniach związanych z koronawirusem SARS-CoV-2

 

 Zespół ds. monitorowania oraz wspomagania OSP w działaniach związanych z koronawirusem SARS-CoV-2, przekazuje bieżące dane informacyjne – stan na dzień 10 kwietnia 2020 roku, godzina 13:00:

 1. Informacje centralne i przegląd prasy

Liczba zarażonych – 5 742

Ofiar śmiertelnych – 175Statystyki KG PSP – Działania PSP w związku z SARS-CoV-2 w ciągu ostatniej doby (9 kwietnia 2020 r.): Straż pożarna prowadziła działania w 56 granicznych punktach kontrolnych, które zabezpieczało 275 ratowników. Strażacy zmierzyli temperaturę ciała u 13 379 osób. Podsumowując miesiąc działań strażacy zbadali w ten sposób już ponad 600 tys. podróżnych.

Utworzone są 364 polowe izby przyjęć przed szpitalami na bazie namiotów PSP, które ostatniej tylko doby zabezpieczało 266 ratowników PSP.

Ponadto jednostki ochrony przeciwpożarowej brały udział w 618 innych zdarzeniach związanych z koronawirusem, w których strażacy przede wszystkim dostarczali leki i żywność do osób objętych kwarantanną, przewozili próbki do badań oraz organizowali dystrybucję środków ochrony i dezynfekcji. Łącznie w tych działaniach udział brało 2 358 strażaków (656 funkcjonariuszy PSP i 279 pojazdów oraz 1 702 druhów OSP i 631 pojazdów).

Wybrane statystyki: strażacy OSP i PSP brali udział w 2 854 akcjach, w tym wystąpiły:

- pożary – 1 419

- w tym pożary trawy – 917

- w tym pożary lasów – 133

- miejscowe zagrożenie – 1 320

- alarmy fałszywe – 115

- ofiary śmiertelne – 13 w tym w pożarach 1, podczas miejscowych zagrożeń 11

- ranni – 96 w tym w pożarach 6, podczas miejscowych zagrożeń 81.

Mapa działań PSP i OSP ↓:

https://kgpsp.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/4d636932a5d6465ea65346558c3ae9dd

Strona ZOSP RP: www.zosprp.pl

Facebook ZOSP RP: https://www.facebook.com/Zwiazek.OSP.Rzeczypospolitej.Polskiej/

 1. https://www.facebook.com/ZOSP-RP-Wytw%C3%B3rnia-Umundurowania-Stra%C5%BCackiego-1432071133719825/ - Wytwórnia Umundurowania Strażackiego w Brzezinach uruchomiła produkcję osłonek trójwarstwowych (i dwuwarstwowych) typu "maseczka higieniczna".
 2. https://zrzutka.pl/dlaosp - Link do zbiórki dla OSP prowadzonej przez „Tygodnik Poradnik Rolniczy”.
 3. https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/pomozmy-strazakom-z-osp-walczacym-z-koronawirusem/ - Organizujemy zbiórkę dla strażaków z OSP, którzy są zaangażowani w walkę z epidemią koronawirusa. Pieniądze zostaną przekazane na maseczki najwyższej jakości, które mają zabezpieczyć druhów przez wirusem. Ile pieniędzy uda nam się razem zebrać?
 4. https://gloswielkopolski.pl/strazacy-z-osp-plewiska-pomagaja-w-czasie-pandemii-koronariusa/ar/c1-14910488 - Strażacy z OSP Plewiska pomagają w czasie pandemii koronawirusa.
 5. https://www.roland-gazeta.pl/najnowsze/sroda-slaska/burmistrz-przekazal-ozonatory-druhom-osp - Burmistrz przekazał ozonatory druhom OSP.
 6. https://przelom.pl/30571-dostana-paczki-z-zywnoscia-na-swieta-oraz-maseczki-wideo.html - Ośrodek Pomocy Społecznej w Libiążu we współpracy z OSP Moczydło przeprowadza akcję wydawania żywności dla swoich podopiecznych.
 7. http://www.pozatorun.pl/osp-w-kaweczynie-przylaczyla-sie-do-akcji-strazacymedykom/ - Ogólnopolska akcja #strażacymedykom polega na koordynacji społecznych zbiórek materiałów dla szpitali, pogotowia oraz innych potrzebujących jednostek. Mieszkańcy mogą przekazywać strażakom dary, które później trafią tam, gdzie rzeczywiście są potrzebne. Inicjatywę podjęła Ochotnicza Straż Pożarna w Kawęczynie.
 8. http://www.rdn.pl/news/straz-pozarna-dostarcza-posilki-dla-osob-kwarantannie - Strażacy również podejmują działania wspierające walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu tarnowskiego, we współpracy z Ośrodkami Pomocy Społecznej, dostarczają paczki żywnościowe i niezbędne leki dla osób objętych kwarantanną.
 9. https://mojaolesnica.pl/35716,dostarczaja-zywnosc-wspolnie-ze-strazakami.php?acceptrodo - Bierutowski M-GOPS wspólnie z druhami z OSP Bierutów dostarczają żywność dla potrzebujących mieszkańców.
 10. https://sosnowiecki.pl/i,maseczka-dla-seniora,100,830374.html - Kilka tysięcy maseczek w tym tygodniu, kilkadziesiąt w kolejnych – taki jest plan inicjatorów akcji „Maseczka dla seniora”. Od środy grupa 20 wolontariuszy rozpoczęła rozdawanie maseczek wielorazowych.
 11. https://infofordon.pl/na-sygnale/75219/ - Współpraca policjantów ze strażakami z OSP Bydgoszcz-Fordon.
 12. https://polskatimes.pl/koronawirus-w-polsce-maseczki-ochronne-jaka-maseczke-kupic-gdzie-mozna-je-dostac/ar/c1-14907686 - Koronawirus w Polsce. Maseczki ochronne. Jaką maseczkę kupić? Gdzie można je dostać?
 13. https://samorzad.pap.pl/klub-samorzadowy/jarocin/kategoria/aktualnosci/jarocin-70-tys-zl-na-bezpieczenstwo-i-ochrone - Dziękuję wszystkim, którzy wspierają naszą akcję "Zbiórka na walkę z koronawirusem". Dzięki temu wsparciu, do Szpitala Powiatowego w Jarocinie trafi pomoc materialna o wartości 70 tys. zł. Wszystko po to, by pracownicy jarocińskiego szpitala mogli czuć się w pracy bezpiecznie – podkreśla Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.
 14. https://samorzad.pap.pl/klub-samorzadowy/konin/kategoria/aktualnosci/konin-wsparcie-dla-mieszkancow-przedsiebiorcow - Niższe ceny paliw na trzech stacjach miejskich spółek - to kolejne wsparcie miasta dla przedsiębiorców oraz mieszkańców liczących każdy grosz w związku z pandemią koronawirusa. Prezydent Piotr Korytkowski oraz prezesi spółek MZK sp. z o.o. i PKS S.A. zdecydowali, że obniżą ceny paliw poprzez likwidację marży.
 15. https://samorzad.pap.pl/klub-samorzadowy/swarzedz/kategoria/aktualnosci/swarzedz-maseczki-ochronne-dla-seniorow - Gmina Swarzędz rozda swarzędzkim seniorom ok. 9 tysięcy maseczek ochronnych. Ich dystrybucja rozpoczęła się 9 kwietnia.
 16. https://samorzad.pap.pl/klub-samorzadowy/grudziadz/kategoria/aktualnosci/grudziadz-hotel-dla-medyka - „Hotel dla Medyka” jest z jednej strony odpowiedzią na potrzeby pracowników szpitala, z drugiej natomiast odpowiada na rekomendację wojewody kujawsko-pomorskiego i Ministerstwa Zdrowia, którzy zalecają przygotowywanie tego typu rozwiązań poszczególnym miastom.
 17. https://samorzad.pap.pl/klub-samorzadowy/legnica/kategoria/aktualnosci/legnica-wolontariusze-zrobia-zakupy - W Legnicy trwa akcja Zakupy dla seniora. Codziennie wolontariusze dostarczają starszym ludziom paczki z żywnością czy artykułami higienicznymi.
 18. https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/premier-szkoly-zamkniete-do-26-kwietnia-matury-przelozone-ograniczenia - Do 26 kwietnia zamknięte będą szkoły, a matury zostaną przełożone; do 19 kwietnia przedłużone są obostrzenia dotyczące przemieszczania się i limitu osób w kościołach - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Święta spędźmy z tymi, z którymi mieszkamy na co dzień – apeluje rząd.
 19. https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/przerwa-w-szkolach-przedluzona-publikujemy-rozporzadzenie - Przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty została przedłużona do 26 kwietnia. Minister edukacji Dariusz Piontkowski podpisał w czwartek rozporządzenie w tej sprawie.
 20. https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/szef-men-terminy-egzaminow-z-wyprzedzeniem-decyzja-w-sprawie-szkol-po-19 - Nowy termin egzaminów będzie podany z dużym wyprzedzeniem; nie ma powodu do przedłużenia roku szkolnego - mówił w czwartek minister edukacji Dariusz Piontkowski.
 21. https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/rzecznik-pkw-dzialamy-tak-jakby-wybory-mialy-sie-odbyc-10-maja-w-lokalach - Działamy tak, jakby wybory miały się odbyć 10 maja w lokalach wyborczych; dziś nie ma przepisów, które zmieniałyby ich termin - mówi PAP rzecznik PKW Tomasz Grzelewski. Do 10 kwietnia jest czas na rekrutację do obwodowych komisji wyborczych, a do 20 kwietnia mają one być powołane - przypomniał.
 22. https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/kbw-obwieszczenia-o-wyborach-wystarczy-opublikowac-w-biuletynie-informacji - W obecnej sytuacji epidemicznej spełnieniem wymogu podania do publicznej wiadomości obwieszczeń o wyborach będzie ich opublikowanie w Biuletynie Informacji Publicznej - informuje Związek Miast Polskich za Krajowym Biurem Wyborczym.
 23. https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/prezydent-ciechanowa-zaskarzyl-postanowienie-komisarza-wyborczego - Prezydent Ciechanowa, Krzysztof Kosiński wniósł do PKW skargę na postanowienie Komisarza Wyborczego w Ciechanowie w sprawie utworzenia przez niego dwóch odrębnych obwodów głosowania w wyborach Prezydenta RP.
 24. https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/pfr-uruchomil-antykryzysowa-platforme-rozwiazan-technologicznych-dla - Polski Fundusz Rozwoju udostępnił w czwartek Antykryzysową Platformę Rozwiązań Technologicznych dla Samorządów, która ma pomóc rozwiązać najpilniejsze problemy samorządów w obliczu epidemii COVID-19.
 25. https://samorzad.pap.pl/klub-samorzadowy/grudziadz/kategoria/aktualnosci/grudziadz-hotel-dla-medyka - „Hotel dla Medyka” jest z jednej strony odpowiedzią na potrzeby pracowników szpitala, z drugiej natomiast odpowiada na rekomendację wojewody kujawsko-pomorskiego i Ministerstwa Zdrowia, którzy zalecają przygotowywanie tego typu rozwiązań poszczególnym miastom.
 26. https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/mfipr-rusza-dofinansowanie-wynagrodzen-skorzystac-moga-min-stowarzyszenia-jst - Pracodawcy - nie tylko przedsiębiorcy, ale też np. stowarzyszenia JST - mogą skorzystać z dofinansowania wynagrodzeń i składek pracowników. Łączna pula jaką przewidziano na dofinansowanie to 2,6 mld zł; środki pochodzą z funduszy unijnych i będą dzielone przez powiatowe urzędy pracy - poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
 27. https://gis.gov.pl/bez-kategorii/podejrzewasz-u-siebie-koronawirusa-sprawdz-co-zrobic/ - Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Sprawdź, co zrobić!
 28. https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dotyczaca-srodkow-do-dezynfekcji-rak-oraz-powierzchni/ - Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dotycząca środków do dezynfekcji rąk oraz powierzchni.
 29. https://gis.gov.pl/aktualnosci/jak-prawidlowo-nalozyc-i-zdjac-maseczke/ - Jak prawidłowo nałożyć i zdjąć maseczkę.
 30. https://rcb.gov.pl/obowiazek-zaslaniania-nosa-i-ust-przelozone-egzaminy/ - Wprowadzono nowe zasady bezpieczeństwa – od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Przedłużone zostało obowiązywanie wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa. Matury i egzamin kończący podstawówkę zostaną przełożone. Odbędą się najwcześniej w czerwcu. Informacja o konkretnych terminach pojawi się co najmniej 3 tygodnie przed datą egzaminów.
 31. https://www.gov.pl/web/koronawirus/zasady-na-dluzej - Obowiązek zasłaniania ust i nosa już wkrótce, a zasady bezpieczeństwa na dłużej.
 32. https://www.gov.pl/web/rodzina/zlobki-wciaz-zamkniete - Przedłużenie ograniczeń w związku epidemią koronawirusa dotyczy również żłobków. Placówki opieki nad najmłodszymi dziećmi zostaną zamknięte do 26 kwietnia. – Jeżeli będzie taka potrzeba, ten czas może zostać wydłużony – wskazuje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
 33. https://www.gov.pl/web/rodzina/dodatkowy-zasilek-opiekunczy-na-dluzej - Rada Ministrów podjęła decyzję o kolejnym przedłużeniu okresu, w którym zamknięte będą placówki oświatowe. Lekcji w szkołach nie będzie do 26 kwietnia. Zamknięte będą też przedszkola i żłobki. Rodzice dzieci do 8 lat mogą skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego, który również został przedłużony na okres zamknięcia placówek.
 34. https://www.gov.pl/web/rodzina/tarcza-antykryzysowa-to-realne-finansowe-wsparcie-przedsiebiorcow - Tarcza antykryzysowa ruszyła pełną parą. Powiatowe urzędy pracy przyjmują wnioski o pożyczkę do kwoty 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorców, natomiast wojewódzkie urzędy pracy rozpatrują wnioski o dofinansowania do wynagrodzeń ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.
 35. https://www.gov.pl/web/rodzina/pomoc-dla-seniorow-w-ramach-projektow-po-wer - Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 uderza głównie w ludzi starszych, wymagających stałej opieki i wsparcia, w tym także w mieszkańców domów pomocy społecznej oraz ich opiekunów. Ryzyko zakażenia i zachorowania mieszkańców, opiekunów i personelu medycznego w instytucjach opieki całodobowej jest bardzo wysokie. Taka sytuacja może prowadzić do konieczności pozostawiania w izolacji czy braku zapewnienia wystarczającej opieki nad osobami wymagającymi całodobowej opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności.
 36. http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/645 - Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni medycznych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
 37. http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/644 - Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 9 kwietnia 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym.
 38. http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/643 - Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 9 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
 39. http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/642 - Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
 40. http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/641 - Rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 9 kwietnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni artystycznych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
 41. http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/640 - Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 9 kwietnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni wojskowych nadzorowanych przez Ministra Obrony Narodowej z powodu zapobiegania zakażeniu wirusem SARS-CoV-2.
 42. http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/639 - Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 8 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni nadzorowanej przez Ministra Sprawiedliwości z powodu zapobiegania zakażeniu wirusem SARS-CoV-2.
 43. https://www.gov.pl/web/mswia/kontrola-na-granicy-przedluzona-do-3-maja-br - Kontrola na granicy przedłużona do 3 maja br.
 44. https://www.gov.pl/web/mswia/rzad-przedluza-obostrzenia-w-walce-z-koronawirusem - Rząd zdecydował o przedłużeniu obostrzeń dotyczących walki z koronawirusem. Przynajmniej do 19 kwietnia br. nie będzie można korzystać z usług m.in. galerii handlowych, kin i teatrów. Do 26 kwietnia br. zamknięte będą m.in. szkoły i przedszkola, a matury i inne egzaminy odbędą się w późniejszym terminie. Do 3 maja br. obowiązywać będzie kontrola graniczna, podczas której będzie prowadzona kontrola sanitarna. Od przyszłego czwartku (16 kwietnia br.) wprowadzony zostanie obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Premier Mateusz Morawiecki, a także minister zdrowia Łukasz Szumowski zalecili, aby zbliżające się święta Wielkiej Nocy spędzić jedynie w wąskim gronie rodzinnym.
 45. http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/187133,Epidemia-koronawirusa-zasady-bezpieczenstwa-na-dluzej.html - Od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Oprócz tego przedłużono obowiązywanie wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa. To oznacza, że ograniczenia w przemieszczaniu się, czy limity wiernych w kościołach obowiązują również podczas Świąt Wielkanocnych.
 46. http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/187146,W-najblizsze-Swieta-zostanwdomu.html - Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, w tym trudnym dla wszystkich okresie, Lubelska Policja życzy otuchy i nadziei, pozytywnej energii i wytrwałości.
 47. https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/obsluga-klientow-przez-zus-do-30-kwietnia-2020-r_/3338030 - Obsługa klientów przez ZUS do 30 kwietnia 2020 r.
 48. https://www.gov.pl/web/finanse/europejskie-propozycje-wsparcia-w-zwiazku-z-covid-19 - Europejskie propozycje wsparcia w związku z COVID-19.
 49. https://www.pzh.gov.pl/fundusz-wsparcia-covid-19/ - Fundusz Wsparcia COVID-19.
 50. https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/zostanwdomu-i-nie-zagub-dziecka-w-sieci - #Zostańwdomu i… nie zagub dziecka w sieci.
 51. https://www.gov.pl/web/rolnictwo/pomagajmy-sobie-wzajemnie - W tym trudnym czasie ważna jest nie tylko dostępność żywności, ale także jej poszanowanie – zwrócił dziś uwagę minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Dlatego też, zgodnie z decyzją ministra Ardanowskiego, żywność zakontraktowana w ramach „Programu dla szkół” trafia teraz do banków żywności, szpitali i domów pomocy społecznej.
 52. https://www.gov.pl/web/rolnictwo/rozszerzenie-rozwiazan-tarczy-antykryzysowej - Przedstawiamy kolejne rozwiązania, które mają na celu przeciwdziałanie skutkom epidemii COVID-19. Przygotowywane są już następne.
 53. https://www.gov.pl/web/klimat/wyjasnienie-ws-sprzedazy-masek-przez-agencje-rezerw-materialowych - Wyjaśnienie w sprawie sprzedaży masek przez Agencję Rezerw Materiałowych.
 54. https://www.gov.pl/web/klimat/jak-postepowac-z-odpadami-w-czasie-epidemii-koronawirusa - Jak postępować z odpadami w czasie epidemii koronawirusa?
 55. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37520 - POMORSKIE razem! Działania przeciw wirusowi.
 56. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37519 - Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego Łódź - 4 w walce z COVID-19.
 57. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37518 - Działania wspomagające profilaktykę koronawirusa na terenie powiatu szczecineckiego.
 58. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37517 - KP PSP Sztum – zwalczanie koronawirusa.
 59. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37516 - Podlaskie – strażacy w walce z koronawirusem.
 60. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37515 - Powiat hajnowski – kontynuacja działań PSP i OSP związanych z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2.
 61. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37511 - Działania strażaków z powiatu staszowskiego w czasie pandemii.
 62. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37512 - Szczecin, Gryfino – działania wspomagające PSP w walce z koronawirusem.
 63. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37513 - Powiat wadowicki – namiot pneumatyczny KP PSP w Wadowicach rozstawiony przed Wojewódzkim Szpitalem Psychiatrycznym w Andrychowie.
 64. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37514 - Strażacy w Małopolsce w ramach przygotowania do walki z koronawirusem wzmacniają swój potencjał sprzętowy.
 65. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Statystyki-za-9-kwietnia-2020-r/idn:37510 - Statystyki za 9 kwietnia 2020 r.
 66. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37504 - Powiat sokólski – kontynuacja działań strażaków PSP i OSP związanych z zagrożeniem SARS-CoV-2.
 67. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37506 - Darłowo – działania wspomagające profilaktykę koronawirusa.
 68. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37507 - Działania KP PSP Końskie.
 69. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37508 - Świętokrzyskie – druhowie OSP w działaniach związanych z transportem żywności.
 70. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37509 - Fotorelacja – dezynfekcja przestrzeni zewnętrznych przez OSP.
 71. https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/ - Komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego.
 72. https://rcb.gov.pl/raport-dobowy/ - Raporty bieżące Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
 73. https://www.gov.pl/web/koronawirus - Serwis gov.pl
 74. https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2 - Mapa zarażeń koronawirusem (SARS-CoV-2) aktualizowana przez Ministerstwo Zdrowia.
 75. Województwo dolnośląskie
 76. https://www.duw.pl/pl/biuro-prasowe/aktualnosci/16504,Kontrola-na-granicy-przedluzona-do-3-maja-br.html - Kontrola na granicy przedłużona do 3 maja br.
 77. https://www.duw.pl/pl/biuro-prasowe/aktualnosci/16501,Nowe-procedury-w-szpitalach-w-regionie.html - Polecenie Wojewody Dolnośląskiego wprowadziło obowiązek wydzielenia stref na izbach przyjęć i w szpitalnych oddziałach ratunkowych dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 oraz regularne badanie temperatury ciała pracowników szpitali. Zmiany mają umożliwić odseparowanie osób chorych na COVID-19.


admin, 10-04-2020, odsłon: 312
Dodaj komentarz
Twoje imię i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:

Przekaż 1% podatku

Przekaż 1% podatku

OSP LUSINA

nr rach. bankowego: BS Środa Śląska o/Udanin nr 32 9589 0003 0396 2112 2000 0010

Związek OSP

NIE dla czadu

Sztandar OSP Lusina

Proporzec MDP Lusina

proporzec MDP Lusina

Gra edukacyjna

Pogoda
trwa inicjalizacja, prosze czekac,
-13
-10°
-14°
Wrocław
Środa, 01
Czwartek   -12° -16°
Piątek   -12° -15°
Sobota   -10° -13°
Niedziela   -10° -11°
Poniedzialek   -9° -10°
Wtorek   -7° -10°
trwa inicjalizacja, prosze czekac...


Święty Mikołaj w OSP

Galeria
Najwyżej ocenione
Najczęściej oglądane
Ostatnio dodane
Szukaj w galerii
Telefony alarmowe

Numer ratowniczy: 112  
Pogotowie ratunkowe: 999
Straż pożarna: 998
Policja: 997
Pogotowie:
- energetyczne: 991
- wodno-kanalizacyjne:
994
 76 _8709351
- gazowe: 992
Nad wodą: _601-100-100
W górach: _601-100-300

Sonda
Czy pożarnictwo ochotnicze jest potrzebne?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Najczęściej czytane
Nowa strona www OSP Lusina
Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Osieku
Zawody strażackie
Grant dla GCZK
Uroczystość 65-lecia OSP w Lusinie i nadanie sztandaru
Filmy
Najwyżej ocenione
Najczęściej oglądane
Ostatnio dodane
RSS ZG ZOSP RP
kalendarz
styczeń, 2021
pnwtśrczptsbnd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Generowanie strony [s]: 0.0399