Nowa strona 1 zig-zag.prv.pl
Menu strony
Aktualności
Władze OSP
Członkowie OSP
Dokumentacja
Historia jednostki
Kronika
Galeria zdjęć
Filmy
Biblioteczka
Deklaracje
Poradnik
Hymn Związku OSP
Kontakt
Wyszukiwarka
Linki
Sprzęt
Księga Gości
Forum OSP
Forum strażackie
Pomagają nam

 

 

Forum - Strażak.pl

STOP pijanym kierowcom

Wypalanie traw zabija
Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Baner

Baner OSP Lusina 150px x 57px

  

Baner OSP Lusina 100px x 65px

Polityka Prywatności

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Komunikat Zespołu ds. monitorowania oraz wspomagania z dnia 08.04.2020

Komunikat Zespołu ds. monitorowania oraz wspomagania z dnia 08.04.2020

Komunikat Zespołu ds. monitorowania oraz wspomagania OSP w działaniach związanych z koronawirusem SARS-CoV-2

  

Zespół ds. monitorowania oraz wspomagania OSP w działaniach związanych z koronawirusem SARS-CoV-2, przekazuje bieżące dane informacyjne – stan na dzień 8 kwietnia 2020 roku, godzina 12:00:

Informacje centralne i przegląd prasy

Liczba zarażonych – 5 000

Ofiar śmiertelnych – 136Statystyki KG PSP – Działania PSP w związku z SARS-CoV-2 w ciągu ostatniej doby (7 kwietnia 2020 r.): Straż pożarna prowadziła działania w 59 granicznych punktach kontrolnych, które zabezpieczało 282 ratowników. Strażacy zmierzyli temperaturę ciała u 9 082 osób.

Utworzone są 322 polowe izby przyjęć przed szpitalami na bazie namiotów PSP, które zabezpieczało 237 ratowników PSP.

Ponadto jednostki ochrony przeciwpożarowej brały udział w 557 innych zdarzeniach związanych z koronawirusem, w których strażacy przede wszystkim dostarczali leki i żywność do osób objętych kwarantanną, przewozili próbki do badań oraz organizowali dystrybucję środków ochrony i dezynfekcji. Łącznie w tych działaniach udział brało 2 094 strażaków (657 funkcjonariuszy PSP i 260 pojazdów oraz 1 437 druhów OSP i 554 pojazdy).

Wybrane statystyki: strażacy OSP i PSP brali udział w 2 752 akcjach, w tym wystąpiły:

- pożary – 1 438

- w tym pożary trawy – 967

- w tym pożary lasów – 131

- miejscowe zagrożenie – 1 213

- alarmy fałszywe – 101

- ofiary śmiertelne – 20 w tym w pożarach 2, podczas miejscowych zagrożeń 18

- ranni – 81 w tym w pożarach 10, podczas miejscowych zagrożeń 62.

Mapa działań PSP i OSP ↓:

https://kgpsp.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/4d636932a5d6465ea65346558c3ae9dd

Strona ZOSP RP: www.zosprp.pl

Facebook ZOSP RP: https://www.facebook.com/Zwiazek.OSP.Rzeczypospolitej.Polskiej/

 1. https://www.facebook.com/ZOSP-RP-Wytw%C3%B3rnia-Umundurowania-Stra%C5%BCackiego-1432071133719825/ - Wytwórnia Umundurowania Strażackiego w Brzezinach uruchomiła produkcję osłonek trójwarstwowych (i dwuwarstwowych) typu "maseczka higieniczna".
 2. https://zrzutka.pl/dlaosp - Link do zbiórki dla OSP prowadzonej przez „Tygodnik Poradnik Rolniczy”.
 3. https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/pomozmy-strazakom-z-osp-walczacym-z-koronawirusem/ - Organizujemy zbiórkę dla strażaków z OSP, którzy są zaangażowani w walkę z epidemią koronawirusa. Pieniądze zostaną przekazane na maseczki najwyższej jakości, które mają zabezpieczyć druhów przez wirusem. Ile pieniędzy uda nam się razem zebrać?
 4. http://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/transmisje.xsp# - Transmisja 9. posiedzenia Sejmu IX kadencji.
 5. http://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/PorzadekObrad.xsp - Porządek dzienny 9. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w dniach 31 marca, 3, 6, 7 i 8 kwietnia 2020 r. (po zmianach).
 6. http://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agenda.xsp - Przybliżony czas rozpatrywania punktów porządku dziennego na 9. posiedzeniu Sejmu.
 7. https://olesnicainfo.pl/koronawirus-w-olesnicy-i-powiecie-olesnickim/panie-z-kola-gospodyn-wiejskich-uszyly-maseczki-strazacy-z-osp-rozwiezli-je-mieszkancom/94241/ - Panie z Koła Gospodyń Wiejskich uszyły maseczki. Strażacy z OSP rozwieźli je mieszkańcom.
 8. https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/jawor/28596-strazacy-ochotnicy-rozprowadzaja-maseczki-zakupione-przez-gmine - MĘCINKA. Gminni strażacy z OSP Małuszów, OSP Przybyłowice, OSP Męcinka i OSP Pomocne prowadzą akcję dostarczenia mieszkańcom gminy Męcinka, zakupionych przez gminę maseczek ochronnych. - Dziękuję z całego serca za Wasze poświęcenie na rzecz mieszkańców Gminy Męcinka - Dziękuję za naszym pośrednictwem strażakom-ochotnik wójt gminy Mirosław BRZOZOWSKI. - Narażacie dla nas swoje zdrowie. Jestem Wam bardzo wdzięczny i jestem z Was DUMNY!
 9. https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/samorzady-tarcza-antykryzysowa-20-publikujemy-projekt-ustawy - Na czas epidemii pracownika samorządowego będzie można przenieść do pracy w jednostce pomocy społecznej – przewiduje przyjęty we wtorek przez rząd i skierowany do Sejmu projekt nowelizacji tarczy antykryzysowej. Zmiany zawarte w projekcie będą kosztować finanse publiczne ok. 18,5 mld zł.
 10. https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/tarcza-antykryzysowa-nowe-uprawnienia-burmistrzow-interpretacja-rio - W jakich sytuacjach i w jakim zakresie burmistrz może samodzielnie dokonać zmian w budżecie lub w WPF? Obszerne wyjaśnienia na temat nowych uprawnień wynikających z tzw. tarczy antykryzysowej przygotowała RIO w Łodzi.
 11. https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/emilewicz-mozliwa-korekta-zasilku-dla-bezrobotnych - Jeśli dynamika przyrostu bezrobotnych okaże się na koniec kwietnia bardzo duża, będziemy musieli dokonać korekty zasiłku dla bezrobotnych - zapowiedziała w czwartek minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że nastąpiłoby to w maju, czerwcu.
 12. https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/korespondencyjne-wybory-prezydenta-2020-jaka-rola-gmin - Jedna komisja wyborcza w każdej gminie zamiast kilku obwodowych, jeśli włodarz danej gminy nie wskaże lokalu na siedzibę komisji zrobi to wojewoda, wójt ma przygotować spis wyborców na potrzeby poczty i wyposażyć komisję wyborczą w środki ochrony przeciwko koronawirusowi - to niektóre tylko przepisy ustawy o korespondencyjnych wyborach prezydenckich w 2020 r., które bezpośrednio dotyczą gmin.
 13. https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/kolejnych-176-wnioskow-ocenionych-przez-cppc - Centrum Projektów Polska Cyfrowa pozytywnie oceniło w poniedziałek 176 wniosków samorządów o pieniądze na sprzęt do zdalnego nauczania.
 14. https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/ruszaja-szkolenia-dla-nauczycieli - Resort edukacji zaprasza nauczycieli do udziału w szkoleniach, które mają pomóc w zdalnym nauczaniu. Zgłoszeń dokonuje dyrektor szkoły.
 15. https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/wciaz-mozna-wnioskowac-o-dofinansowanie-centrow-uslug-spolecznych - Jeszcze do 30 kwietnia można składać wnioski o dofinansowanie pilotażu tworzenia i funkcjonowania centrów usług społecznych (CUS) - przypomina Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. CUS-y mają zapewnić mieszkańcom kompleksową organizację usług społecznych.
 16. https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/mrpips-wydluzone-terminy-naboru-do-programow-wsparcia-niepelnosprawnych - W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii wydłużyliśmy terminy naborów w ramach tegorocznych edycji programów Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych oraz Opieka wytchnieniowa - ogłosiło Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.
 17. https://samorzad.pap.pl/kategoria/jak-robia-inni/burmistrz-wadowic-obnizyl-czynsze-za-najem-lokali-uzytkowych-i-dzierzawe - Burmistrz Wadowic, by pomóc przedsiębiorcom w czasie epidemii koronawirusa, zadecydował o obniżeniu czynszu za najem lokali użytkowych i dzierżawę gruntów, będących własnością gminy.
 18. https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/w-chorzowie-siedmiu-pracownikow-strazy-miejskiej-z-koronawirusem - Siedmiu pracowników Straży Miejskiej w Chorzowie jest zakażonych koronawirusem, dwóch kolejnych czeka na wyniki badań - przekazał tamtejszy Urząd Miasta. Po wykryciu zakażenia u jednego z funkcjonariuszy przebadana została cała załoga.
 19. https://samorzad.pap.pl/kategoria/jak-robia-inni/sosnowiec-wykona-pol-tysiaca-testow-na-koronawirusa - Władze Sosnowca (Śląskie) kupiły pakiet 500 testów, które będą wykonywane w działającym w mieście Laboratorium Genetycznym Gyncentrum. Placówka ta dołączyła właśnie do akredytowanych przez resort zdrowia laboratoriów wykonujących testy na obecność koronawirusa.
 20. https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/sejm-pracuje-nad-dwoma-pomyslami-ratowania-firm-i-pracownikow-w-zw-z - We wtorek 7 kwietnia posłowie debatowali nad dwoma pomysłami - rządowym i poselskim (Koalicji Polskiej) na ratowanie firm i miejsc pracy w związku z pandemią koronawirusa. Oba projekty trafiły do dalszych prac w komisji finansów.
 21. https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/specustawa-w-sprawie-koronawirusa-tekst-jednolity - Kancelaria Sejmu opracowała jednolity tekst specustawy w sprawie koronawirusa. Uwzględnia on przepisy tarczy antykryzysowej.
 22. https://samorzad.pap.pl/klub-samorzadowy/legnica/kategoria/aktualnosci/legnica-miasto-wypozyczylo-ponad-sto-komputerow-do - Prezydent Legnicy ułatwił naukę na odległość, wprowadzając darmowe wypożyczanie komputerów uczniom, rodzicom i nauczycielom. Do tej pory wypożyczono ich ponad 100.
 23. https://samorzad.pap.pl/klub-samorzadowy/miasto-swidnica/kategoria/aktualnosci/miasto-swidnica-przepusc-opiekunow-z-mops - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy zwraca się z apelem do świdniczan o umożliwienie w pierwszej kolejności przeprowadzenia zakupów w sklepie i aptece opiekunom osób starszych, chorych, niepełnosprawnych, którzy z różnych przyczyn nie mogą tego uczynić samodzielnie.
 24. https://samorzad.pap.pl/klub-samorzadowy/boleslawiec/kategoria/aktualnosci/boleslawiec-kierowcy-mzk-woza-probki - W Bolesławcu kierowcy autobusów MZK wożą do Wrocławia próbki do badań laboratoryjnych na obecność koronowirusa z bolesławieckiego zakaźnego szpitala jednoimiennego.
 25. https://samorzad.pap.pl/klub-samorzadowy/gniew/kategoria/aktualnosci/gniew-jak-postepowac-z-odpadami-komunalnymi-w-trakcie - Minister Klimatu i Główny Inspektor Sanitarny wydali wytyczne w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19, w czasie trwania epidemii.
 26. https://samorzad.pap.pl/klub-samorzadowy/polkowice/kategoria/aktualnosci/polkowice-cwierc-miliona-dla-szpitala-w-boleslawcu - 250 tys. zł wygospodarowali samorządowcy z powiatów polkowickiego i głogowskiego, aby wesprzeć zakup łóżka z respiratorem dla szpitala w Bolesławcu. W imieniu wszystkich samorządów umowę z lecznicą podpisała gmina Polkowice.
 27. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Statystyki-za-7-kwietnia-2020-r/idn:37484 - Statystyki za 7 kwietnia 2020 r.
 28. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37485 - Działania świętokrzyskich strażaków w związku z epidemią koronawirusa.
 29. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37486 - STAROGARD w walce z COVID-19 – Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego.
 30. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37489 - Raport z działań w walce z #COVID_19 za 7 kwietnia 2020 roku - województwo lubuskie.
 31. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37488 - Działania podkarpackich strażaków w związku z koronawirusem.
 32. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37483 - Porady psychologa.
 33. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37481 - Pomorskie – działania profilaktyczne – KORONAWIRUS.
 34. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37482 - Opolszczyzna – strażacy PSP rozstawili kolejne namioty pneumatyczne przy szpitalach.
 35. https://gis.gov.pl/aktualnosci/produkty-biobojcze-wykazujace-dzialanie-wirusobojcze/ - Produkty biobójcze wykazujące działanie wirusobójcze.
 36. https://www.gov.pl/web/koronawirus/rozszerzamy-tarcze-antykryzysowa-nowych-rozwiazan-dla-firm-pracownikow-i-rolnikow - Tarcza Antykryzysowa zyskuje kolejne rozwiązania. To m.in. prawo do zwolnienia z ZUS-u dla firm zatrudniających do 49 osób, zasiłek dla rolników objętych kwarantanną i ich rodzin, a także dostęp do internetu dla chcących załatwiać sprawy urzędowe online.
 37. https://www.gov.pl/web/zdrowie/nie-tylko-covid-19-wpieramy-szpitale-onkologiczne--ogloszony-konkurs-na-wymiane-akceleratorow - Nie tylko COVID-19 - wpieramy szpitale onkologiczne – ogłoszony konkurs na wymianę akceleratorów.
 38. https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/rozszerzenie-tarczy-antykryzysowej--cyfryzacja - Nielimitowany dostęp do GOV.pl, szybsza realizacja Funduszu Szerokopasmowego i Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, sprzęt komputerowy do zdalnej edukacji i uproszczenie usług pocztowych – to tylko niektóre cyfrowe udogodnienia przyjęte przez Radę Ministrów.
 39. https://www.gov.pl/web/klimat/wojewodzkie-fundusze-razem-w-walce-z-covid-19 - Ponad trzy miliony dwieście tysięcy złotych na zagospodarowanie zużytych ubrań, wykorzystywanych przez lekarzy, ratowników i personel medyczny podczas opieki nad chorymi na koronawirusa – to wkład szesnastu Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w walkę ze skutkami COVID-19. Inicjatywa realizowana jest pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Agencji Rezerw Materiałowych.
 40. https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/mon-i-wojsko-zaangazowane-w-dzialania-zwiazane-z-zagrozeniem-koronawirusem - Dziś w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 8957 żołnierzy i pracowników wojska oraz 1270 jednostek sprzętu wojskowego. Żołnierze m. in. chronią granice, wspólnie z policją patrolują ulice, transportują żywność i środki ochrony osobistej, opiekują się kombatantami i rodzinami medyków. Każdego dnia żołnierze wspierają służbę zdrowia oraz prowadzą infolinię z pomocą psychologiczną. Jednym z zadań jest także dezynfekcja budynków.
 41. http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/187049,Policjanci-wspieraja-osoby-objete-kwarantanna-Przekazuja-zywosc-od-anonimowych-d.html - Nowomiejscy policjanci wspomogli anonimowego darczyńcę w dostarczaniu żywności do osób objętych kwarantanną. Najbardziej potrzebujący i osoby starsze otrzymały wsparcie w postaci artykułów żywnościowych pierwszej potrzeby.
 42. http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/187047,Tymczasowy-areszt-za-zlamanie-kwarantanny.html - Decyzją sądu za nieprzestrzeganie kwarantanny do aresztu trafił mieszkaniec Białegostoku. 60-latek w trakcie jej odbywania poszedł do sklepu na zakupy. Jak się okazało, nie było to pierwsze naruszenie zasad kwarantanny przez tego mężczyznę.
 43. http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/187054,Nie-badz-jak-Katarzyna.html – Nie bądź jak Katarzyna #zostańwdomu. Policja apeluje.
 44. https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/ - Komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego.
 45. https://rcb.gov.pl/raport-dobowy/ - Raporty bieżące Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
 46. https://www.gov.pl/web/koronawirus - Serwis gov.pl
 47. https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2 - Mapa zarażeń koronawirusem (SARS-CoV-2) aktualizowana przez Ministerstwo Zdrowia.


admin, 09-04-2020, odsłon: 169
Dodaj komentarz
Twoje imię i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:

Przekaż 1% podatku

Przekaż 1% podatku

OSP LUSINA

nr rach. bankowego: BS Środa Śląska o/Udanin nr 32 9589 0003 0396 2112 2000 0010

Związek OSP

NIE dla czadu

Sztandar OSP Lusina

Proporzec MDP Lusina

proporzec MDP Lusina

Gra edukacyjna

Pogoda
trwa inicjalizacja, prosze czekac,
-13
-10°
-14°
Wrocław
Środa, 01
Czwartek   -12° -16°
Piątek   -12° -15°
Sobota   -10° -13°
Niedziela   -10° -11°
Poniedzialek   -9° -10°
Wtorek   -7° -10°
trwa inicjalizacja, prosze czekac...


Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Lusinie - 2013

Galeria
Najwyżej ocenione
Najczęściej oglądane
Ostatnio dodane
Szukaj w galerii
Telefony alarmowe

Numer ratowniczy: 112  
Pogotowie ratunkowe: 999
Straż pożarna: 998
Policja: 997
Pogotowie:
- energetyczne: 991
- wodno-kanalizacyjne:
994
 76 _8709351
- gazowe: 992
Nad wodą: _601-100-100
W górach: _601-100-300

Sonda
Czy pożarnictwo ochotnicze jest potrzebne?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Najczęściej czytane
Nowa strona www OSP Lusina
Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Osieku
Zawody strażackie
Grant dla GCZK
Uroczystość 65-lecia OSP w Lusinie i nadanie sztandaru
Filmy
Najwyżej ocenione
Najczęściej oglądane
Ostatnio dodane
RSS ZG ZOSP RP
kalendarz
styczeń, 2021
pnwtśrczptsbnd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Generowanie strony [s]: 0.0310