Nowa strona 1 zig-zag.prv.pl
Menu strony
Aktualności
Władze OSP
Członkowie OSP
Dokumentacja
Historia jednostki
Kronika
Galeria zdjęć
Filmy
Biblioteczka
Deklaracje
Poradnik
Hymn Związku OSP
Kontakt
Wyszukiwarka
Linki
Sprzęt
Księga Gości
Forum OSP
Forum strażackie
Pomagają nam

 

 

Forum - Strażak.pl

STOP pijanym kierowcom

Wypalanie traw zabija
Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Baner

Baner OSP Lusina 150px x 57px

  

Baner OSP Lusina 100px x 65px

Polityka Prywatności

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Komunikat Zespołu ds. monitorowania oraz wspomagania OSP

Komunikat Zespołu ds. monitorowania oraz wspomagania OSP

Komunikat Zespołu ds. monitorowania oraz wspomagania OSP w działaniach związanych z koronawirusem SARS-CoV-2

 

Zespół ds. monitorowania oraz wspomagania OSP w działaniach związanych z koronawirusem SARS-CoV-2, przekazuje bieżące dane informacyjne – stan na dzień 25 marca 2020 roku, godzina 12:00:

 1. Informacje centralne i przegląd prasy

Liczba zarażonych – 927

Ofiar śmiertelnych – 12

więcej>>>Statystyki KG PSP – Zaangażowanie PSP związane z SARS-CoV-2 za ostatnią dobę: prowadzono działania w 39 stałych i 22 doraźnych (porty) granicznych punktach kontrolnych (328 ratowników). Zmierzono temperaturę 18 tys. osób. Utworzonych jest 170 (266 ratowników) polowych izb przyjęć przed szpitalami. Inne działania w związku z SARS-CoV-2: 205 interwencji (109 ratowników PSP i 422 z OSP) głównie dowożenie leków i żywności oraz dystrybucja środków ochrony osobistej i dezynfekcyjnych.

Strona ZOSP RP: www.zosprp.pl

Facebook ZOSP RP: https://www.facebook.com/Zwiazek.OSP.Rzeczypospolitej.Polskiej/

 1. https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-pytania-i-odpowiedzi-dotyczacych-nowych-obostrzen-24-marca-4512913 - Do kiedy będą obowiązywać nowe restrykcje? Co z wyjściem po zakupy i uczestnictwem w nabożeństwie? Czy nadal można pomagać osobom starszym? Czy można wyprowadzić psa? Odpowiedzi na niektóre pytania dotyczące codziennego funkcjonowania w związku z nowymi ograniczeniami.
 2. https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-mapa-26-nowych-przypadkow-w-srode-12-osob-nie-zyje-25-marca-4344739 - Koronawirus w Polsce. Mapa zakażeń.
 3. https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-nie-ma-mozliwosci-odmowy-wykonania-testow/ - Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego – nie ma możliwości odmowy wykonania testów.
 4. https://gis.gov.pl/aktualnosci/komunikat-dla-podrozujacych-nr-55-warszawa-24-marca-2020-r-opracowano-na-podstawie-danych-who-ecdc-cdc/ - Komunikat dla podróżujących nr 55 Warszawa, 24 marca 2020 r. (Opracowano na podstawie danych WHO, ECDC, CDC).
 5. http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/186710,Nowe-zasady-bezpieczenstwa-w-zwiazku-z-koronawirusem.html - W związku z pandemią koronawirusa do 11 kwietnia br. włącznie w naszym kraju nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.
 6. http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/522 - Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.
 7. https://www.gov.pl/web/rodzina/opieka-75-w-blisko-550-gminach - 22,4 mln zł na świadczenie usług opiekuńczych dla prawie 6,5 tys. osób starszych w blisko 550 gminach – tak w skrócie wyglądać będzie program „Opieka 75+” edycja 2020.
 8. https://www.gov.pl/web/koronawirus/wprowadzamy-nowe-zasady-bezpieczenstwa-w-zwiazku-z-koronawirusem - Wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. Zależy nam na tym, aby Polacy nie narażali siebie i innych na zakażenie koronawirusem.
 9. https://www.straz.gov.pl/Koronawirus/Apel_strazakow - Apel strażaków.
 10. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37380 - Działania PSP w Suwałkach związane z wirusem SARS-Cov-2.
 11. https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/mon-i-wojsko-zaangazowane-w-dzialania-zwiazane-z-zagrozeniem-koronawirusem - MON i wojsko zaangażowane w działania związane z zagrożeniem koronawirusem.
 12. https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/informacja-o-kwarantannie-bedzie-dostepna-w-ewus,7666.html – Komunikat NFZ. W systemie eWUŚ, potwierdzającym prawo do świadczeń medycznych, pojawi się informacja o kwarantannie. Dzięki tej zmianie lekarze będą wiedzieć czy pacjent, który zgłosił się na wizytę, nie podlega aktualnie kwarantannie. To zwiększy bezpieczeństwo zarówno personelu medycznego, jak i pozostałych pacjentów.
 13. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37377 - Strażacy dowożą żywność osobom objętym kwarantanną w powiecie lubaczowskim.
 14. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37375 - Działania kujawsko-pomorskich strażaków w związku z koronawirusem.
 15. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37376 - Działania śląskich strażaków w związku z koronawirusem.
 16. https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37378 - Działania mazowieckich strażaków w związku z koronawirusem.
 17. https://osp.pl/artykuly/zosp-rp-apeluje-o-zawieszenie-obowiazkowych-badan-i-egzaminow-kpp,21200/ - Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP wystąpił do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Zdrowia z apelem o zawieszenie obowiązku aktualizacji zaświadczeń lekarskich i kursów Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. - Można przyjąć, że każdego miesiąca ponad 5500 ratowników OSP powinno poddać się okresowym badaniom lekarskim, a ponad 1200 ratowników OSP powinno przystąpić do egzaminu weryfikacyjnego KPP - pisze zarząd ZOSP RP. Spełnienie tych obowiązków uniemożliwia obecna sytuacja epidemiologiczna w kraju.
 18. https://strazacki.pl/artyku%C5%82y/strazacy-dowoza-zywnosc-osobom-objetym-kwarantanna - W związku z zagrożeniem wywołanym koronawirusem SARS-Cov-2 na terenie powiatu lubaczowskiego, druhowie ochotniczych straży pożarnych czynnie włączyli się w dowożenie żywności osobom objętym kwarantanną domową.
 19. https://remiza.com.pl/druhowie-osp-i-policjanci-przekazuja-mieszkancom-komunikaty-wideo/ - Od kilku dni druhowie ochotniczych straży pożarnych i policjanci przekazują mieszkańcom komunikaty dotyczące koronawirusa.
 20. https://kaszuby24.pl/strazacy-organizuja-zbiorke-na-rzecz-szpitala-puckiego/ - Strażacy z powiatu puckiego włączają się w pomoc dla Szpitala Puckiego. Zorganizowana została zbiórka potrzebnych rzeczy dla personelu i pacjentów placówki. W pomoc włączyć może się każdy. Wśród najbardziej potrzebnych rzeczy są maseczki i kombinezony, ale również woda, chusteczki i kremy.
 21. https://nto.pl/byli-strazacy-nie-ma-strazakow-ochotnicy-nie-maja-odpowiednich-zabezpieczen-a-za-czas-takiej-sluzby-nie-dostaja-zadnych/ar/c1-14874773 - Ochotnicze Straże Pożarne nie uczestniczą w działaniach związanych z COVID-19. W ubiegłym tygodniu ochotnicy w Krapkowicach przestali pomagać w zabezpieczeniu szpitala.
 22. https://weekendfm.pl/?n=83362&-strazacy_z_osp_pomagaja_ - Strażacy z OSP pomagają mieszkańcom gminy Chojnice robić zakupy.
 23. https://chodziez.naszemiasto.pl/osp-chodziez-patroluje-ulice-i-nawoluje-mieszkancow-do/ar/c1-7615101 - OSP Chodzież patroluje ulice i nawołuje mieszkańców do pozostawania w domu.
 24. https://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/druhowie-nie-powinni-pomagac-w-walce-z-koronawirusem,93238.html - Ochotnicze Straże Pożarne nie powinny uczestniczyć w działaniach związanych z COVID-19, bo nie przewidują tego obowiązujące przepisy, a druhowie często nie dysponują odpowiednimi środkami ochrony.
 25. https://glogow.naszemiasto.pl/glogow-strazacy-osp-oklaskali-pracownikow-pogotowia/ar/c1-7616859 - Strażacy z powiatowych jednostek OSP odwiedzili ratowników w stacji pogotowia ratunkowego i Szpitalny Oddział Ratunkowy, by podziękować kolegom oklaskami za ich pracę.
 26. https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/ - Komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego.
 27. https://rcb.gov.pl/raport-dobowy/ - Raporty bieżące Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
 28. https://www.gov.pl/web/koronawirus - Serwis gov.pl
 29. Województwo dolnośląskie
 30. https://www.duw.pl/pl/biuro-prasowe/aktualnosci/16463,Polecenie-Wojewody-Dolnoslaskiego.html - Polecenie Wojewody Dolnośląskiego dotyczące przedłużenia zawieszenia działalności wszelkich placówek wsparcia dziennego, żłobków, klubów dziecięcych, centrów integracji społecznej i klubów integracji społecznej, dziennych domów i klubów seniora, w tym placówek działających w ramach Programu Senior+ oraz środowiskowych domów samopomocy i warsztatów terapii zajęciowej w terminie od 26 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.
 31. https://www.duw.pl/pl/biuro-prasowe/aktualnosci/16462,Dalsze-ograniczenia-w-przekraczaniu-granicy-RP.html - W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej. Dotyczyć one będą osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie.

 

Nina Mirgos-Kilanowska

Rzecznik Prasowy
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych
Rzeczypospolitej Polskiejadmin, 25-03-2020, odsłon: 57
Dodaj komentarz
Twoje imię i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:

Przekaż 1% podatku

Przekaż 1% podatku

OSP LUSINA

nr rach. bankowego: BS Środa Śląska o/Udanin nr 32 9589 0003 0396 2112 2000 0010

Związek OSP

NIE dla czadu

Sztandar OSP Lusina

Proporzec MDP Lusina

proporzec MDP Lusina

Gra edukacyjna

Pogoda
trwa inicjalizacja, prosze czekac,
-13
-10°
-14°
Wrocław
Środa, 01
Czwartek   -12° -16°
Piątek   -12° -15°
Sobota   -10° -13°
Niedziela   -10° -11°
Poniedzialek   -9° -10°
Wtorek   -7° -10°
trwa inicjalizacja, prosze czekac...Galeria
Najwyżej ocenione
Najczęściej oglądane
Ostatnio dodane
Szukaj w galerii
Telefony alarmowe

Numer ratowniczy: 112  
Pogotowie ratunkowe: 999
Straż pożarna: 998
Policja: 997
Pogotowie:
- energetyczne: 991
- wodno-kanalizacyjne:
994
 76 _8709351
- gazowe: 992
Nad wodą: _601-100-100
W górach: _601-100-300

Sonda
Czy pożarnictwo ochotnicze jest potrzebne?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Najczęściej czytane
Nowa strona www OSP Lusina
Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Osieku
Zawody strażackie
Grant dla GCZK
Uroczystość 65-lecia OSP w Lusinie i nadanie sztandaru
Filmy
Najwyżej ocenione
Najczęściej oglądane
Ostatnio dodane
RSS ZG ZOSP RP
kalendarz
maj, 2020
pnwtśrczptsbnd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Generowanie strony [s]: 0.0593